Kolagen – czy na pewno dobrze go stosuję? Colafit kolagen x 60 kostek

Kolagen to forma białka włóknistego, którego odpowiednia zawartość w tkance skórnej decyduje o jędrności i sprężystości. Ponieważ wraz z upływem czasu ludzki organizm zatraca zdolność samoistnej produkcji kolagenu w tkankach żeby poprawić kondycję skóry i zahamować jej proces starzenia się specjaliści na rynku kosmetycznym zalecają stosowanie środków z zawartością kolagenu.

Kolagen pozyskiwany jest z białka pochodzenie zwierzęcego i roślinnego. Spektakularne efekty gwarantuje kuracja aktywnym kolagenem z białka rybiego, który swoją strukturą oraz właściwościami jest najbardziej podobny do ludzkiego. Pozyskiwany z ryb kolagen na zmarszczki może występować w różnych postaciach i w zależności od rodzaju środka uzależniony jest sposób jego stosowania. Proponowane w sprzedaży preparaty z kolagenem aktywnym mogą mieć postać płynną, występować w postaci pastylek, kremów, żelów a także balsamów. Zanim zdecydujemy się na kurację należy wcześniej dobrze sprawdzić jak stosować kolagen na twarz, żeby osiągnąć oczekiwane efekty.

Colafit kolagen x 60 kostek

Żeby kuracja przy zastosowaniu preparatu z kolagenem pod postacią kremu albo żelu przyniosła oczekiwane efekty powinna być odpowiednio stosowana. Producenci najczęściej zalecają nakładanie preparatów kolagenowych na dobrze oczyszczoną zarówno z z resztek kosmetyków jak również innego rodzaju zanieczyszczeń skórę twarzy. Po prawidłowym przygotowaniu skóry należy nałożyć cienką warstwę preparatu wklepując go delikatnie palcami w kierunku ułożenia mięśni. W przeciągu pięciu do ośmiu minut krem powinien całkowicie się wchłonąć. Jeżeli na naskórku pozostaje widoczna a nawet wyczuwalna jego warstwa to znaczy, że za duża jest ilość aplikowanego preparatu. Colafit kolagen x 60 kostek

Dopiero po zupełnym wchłonięciu się kremu bądź żelu w strukturę skóry w celu zapobieżenia towarzyszącemu kuracji ściągnięcia naskórka należy zastosować swój codzienny odpowiednio dopasowany do rodzaju skóry krem. Preparat z aktywnym kolagenem stosuje się najczęściej raz w ciągu doby. Można go stosować na noc bądź na dzień. Warto w trakcie kuracji przynajmniej raz w tygodniu zastosować peeling, by usunąć z wierzchniej warstwy skóry obumarłe tkanki i wzmóc w ten sposób wchłanianie się białka kolagenowego.

Dlaczego twoja skóra tak bardzo potrzebuje kolagenu.

Tak doceniany nie wyłącznie w medycynie ale także w kosmetologii kolagen to zgodnie z najprostszą definicją nazwa białka włóknistej strukturze, które stanowi jeden z najważniejszych składników ludzkiego oraz zwierzęcego organizmu. Jest odpowiedzialny za elastyczność, jędrność i maksymalne nawilżanie skóry a także odbudowę jej komórek. Jednak z wiekiem organizm ludzki traci zdolność samoistnego uzupełniania kolagenu w tkankach. Jego braki wywołują osłabienie elastyczności skóry oraz pojawienie się pierwszych zmarszczek. Ubytki w włóknach kolagenowych są również efektem większości chorób oraz przeciążenia organizmu.

Colafit kolagen x 60 kostek

Aby zatrzymać proces utraty kolagenu oraz w celu uzupełnienia jego braków na rynku kosmetycznym dostępne są w sprzedaży preparaty posiadające w składzie kolagen zwierzęcego bądź roślinnego pochodzenia zbliżonego strukturą do kolagenu człowieka. Przełomowe odkrycie polskich naukowców, którym udało się otrzymać najaktywniejszy kolagen z białka rybiego pozwolił na wyprodukowanie środków kosmetycznych skutecznie hamujących proces związany ze starzeniem się skóry. Kuracja przy jego zastosowaniu daje bardzo zadowalające oraz niezwykle szybkie efekty. Colafit kolagen x 60 kostek

Na rynku branży produktów kosmetycznych oferowanych jest wiele preparatów, których podstawę stanowi aktywny kolagen. Należą do nich między innymi tabletki na zmarszczki. Znajdujący się w nich kolagen wchłaniany zostaje w jelicie i w związku z tym, że nie przechodzi procesów metabolicznych ani nie jest wydalany praktycznie cała jego zawartość zostaje przyswojona przez organizm. Aktywny kolagen bardzo szybko uzupełnia powstałe ubytki i wręcz natychmiast poprawia kondycję tkanki skórnej zatrzymując proces starzenia. Proponowany przez fachowców w dziedzinie kosmetologii aktywny kolagen na skórę może także stanowić skład kremów bądź balsamów. Kolagen do twarzy w kremie wzbogacony jest dodatkowo o inne aktywne składniki, które w swoim towarzystwie mają bardzo dobry wpływ na kondycję skóry wzmacniając jej elastyczność i spłycając już widoczne zarówno zmarszczki mimiczne jak i te będące efekt upływu wieku.

Colafit kolagen x 60 kostek

Nie licząc przyjmowania preparatów, które zawierają kolagen należy dodatkowo zadbać o prawidłową dietę. Przyjmowanie odpowiednich produktów bogatych nie wyłącznie w białko włókniste ale również w witaminy z grupy C, A , E oraz siarkę, które wspierają struktury kolagenu można również w nieco mniej skuteczny sposób w porównaniu do preparatów z aktywnym kolagenem poprawić kondycję skóryi nieco zahamować proces starzenia się. Dieta bogata w kolagen opiera się w pierwszej kolejności na spożywaniu białka rybiego, którego struktura najbardziej zbliżona jest do ludzkiej. Warto do swojego codziennego menu wprowadzić galaretki rybne i świeże ryby. Colafit kolagen x 60 kostek

Dobre rezultaty można również uzyskać częściej jedząc galarety mięsne bądź owocowe. Zawarte w nich białko kolagenowe w nieco mniejszym stopniu przyswajalne jest niż kolagen pozyskiwany z ryb ale również uzupełnia jego braki w naszym organizmie. Dla wsparcia struktur kolagenowych tkanek dodatkowo należy sięgać po warzywa i owoce o zwiększonej zawartości witaminy C takie do których między innymi należą żurawina, cytrusy i chili, witaminy A, którą znajdziemy w marchewce, burakach i dyni oraz spożywać migdały, orzechy czy oleje roślinne bogate w witaminę E.

Colafit kolagen x 60 kostek