Kiedyś, jeden z naszych największych poetów, czyli Jan Kochanowski pisał: ” szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”.

To są chyba jedne z najmądrzejszych słów na temat naszego podejścia do zdrowia. Może nie podejścia, które mamy, ale powinniśmy mieć. A powiedzmy sobie szczerze, nasze zdrowie, to nie tyko to, co w naszej głębi tkwi. To także to, jak się czujemy, jak wyglądamy, jak nas odbierają inni. W końcu wszyscy chcemy zdrowo wyglądać, tak się też czuć. Bo, kiedy te wszystkie elementy będą w sobie połączone, to my sami także będziemy zdrowi. W naszym organizmie mamy małą prywatną “fabrykę”, która wytwarza budulec naszego ciała, jakim jest kolagen.

Co to jest kolagen? Jakie magia kryje się za tym słowem?

Owszem, tutaj trzeba się zgodzić. Kolagen to jest pewna forma magii dla naszego organizmu. Jest on istotnym składnikiem naszej skóry, a także mięśni, ścięgien, a także tkanki, zarówno chrzęstnej, jak i kostnej. Kolagen nas trzyma w pozycji pionowej i gwarantuje elastyczność. Ma ogromny wpływ na stan naszej wątroby. Nawadniając nasz organizm, pełni jak gdyby rolę gąbki. Wchłania wodę, dzięki czemu nasza wątroba nie jest ani sucha, ani przegrzana. Organizm, a w zasadzie wątroba pozbawiona kolagenu powoduje, że stajemy się osobami nerwowymi.

najlepszy kolagen

Dodatkowo, nasze stawy zaczynają się wysuszać, jelita stracą możliwość dobrej pracy, a oczom zagrozi wysychanie. Brzmi trochę przerażająco, czyż nie? Pytanie jak można temu zapobiec? Okazuje się, że można i jest do tej formy obronnej naszego organizmu specjalnie przystosowany kolagen rybi. Ktoś może zapytać: ale dlaczego właśnie kolagen rybi? Czy inny być nie może? Podsumowując tą część wpisu możemy napisać, że kolagen znajduje się wszędzie w naszym ciele. Spotykamy go w oczach, wątrobie, kościach, sercu czy nawet naczyniach krwionośnych. Potrzebny natomiast jest każdemu z nas bez wyjątku, niezależni od naszego wieku, czy też płci . Dlatego śmiało można napisać: bez kolagenu żyć się nie da. Można go próbować zażywać naturalnie, ale nie każdy jest tak skuteczny, jak właśnie kolagen rybi.

Okazuje się, że właśnie naturalny kolagen, określany jako rybi czy też morski jest uznany za najbardziej skuteczny. Powód jest jeden i zasadniczy, chociaż może wiele osób zdziwić. Okazuje się, że formuła rybiego kolagenu, jest najbardziej zbliżona do formuły naszego ludzkiego kolagenu. Idąc dalej, można napisać, że nawet nie najbardziej zbliżona, ale posiada wręcz identyczną formułę, jak nasz ludzki kolagen. To jest z pewnością jeden z powodów, dla którego uważa się, że ryby tak dobrze na nas działają. Oczywiści piszę tutaj w znaczeniu konsumpcyjnym. No, ale wróćmy do głównego tematu naszego pisania, czyli kolagenu rybiego. Nie potrzeba dużo czasu, gdyż już pierwsze tygodnie od momentu jego stosowania, dają nam zauważalne efekty. Idąc dalej, można napisać, że nawet nie zauważalne, ale wręcz rewelacyjne efekty. Co najciekawsze, to okazuje się, że najskuteczniejszy jest do stosowania właśnie kolagen rybi i do tego jeszcze w tabletkach. Jego stosowanie daje nam to, co napisałem w tytule tego wpisu: zdrowie, radość oraz siłę.