Piękna cera to zaleta, o którym marzy każda dziewczyna. Szkoda że, mało z nich cieszy się naturalnie nieskazitelną skórą twarzy.

Jest jednak dużo sprawdzonych sposobów na polepszenie kondycji skóry, od odpowiedniej pielęgnacji kosmetykami, po używanie suplementów, takich jak kolagen rybi w proszku.

Dokładność popłaca

Pielęgnacja skóry ma znaczenie wtedy, gdy jest stosowana regularnie. Dla uzyskania upragnionych rezultatów, nie wystarczy zafundować sobie peelingu i maseczki raz na jakiś czas. Najważniejsze jest codzienne oczyszczanie i nawilżanie skóry twarzy. Zabiegi te wykonywać trzeba co najmniej dwukrotnie w ciągu dnia: rano i wieczorem. Błędne jest wychodzenie z założenia, że rankiem skóra jest wypielęgnowana. W ciągu nocy wyprodukowała ona bowiem łój, jak również pociła się. Wieczorem konieczne jest natomiast dokładne zmycie z twarzy makijażu, ale także wszelkich zanieczyszczeń, jakie osiadały na niej w ciągu dnia. Po umyciu ważne jest użycie toniku, który przygotuje skórę na przyjęcie kremu. Warto dobierać kremy nie tylko pełniące funkcję nawilżającą, ale też mające składniki cenne dla skóry, takie jak kolagen, czy witaminy.

Właściwa dieta

Nie jest tajemnicą, że ogromny wpływ na to, jak wyglądamy, wywiera to, co jemy. Dieta oparta na produktach bogatych w tłuszcz i cukier, nie tylko doprowadzić może do otyłości, ale też wpłynąć na niekorzystny wygląd skóry. Do zmiany na lepsze nawyków żywieniowych mobilizować powinno nas przede wszystkim nasze zdrowie. Wiedza, że właściwy sposób żywienia wpłynie też na polepszenie się wyglądu – nie tylko sylwetki, ale też skóry – może być tymczasem wspaniałym argumentem dodatkowym. A więc: słodycze zamieniamy na owoce, ciężkostrawne, smażone dania na częstsze, ale lżejsze przekąski, najlepiej z dużą zawartością warzyw. Dodatkowo nie zaszkodzi suplementacja: kolagen rybi w proszku, multiwitamina, czy preparaty zawierające magnez, to specyfiki, nad których zażywaniem warto się zastanowić, nie tylko dla poprawy samopoczucia, ale i dla promiennej cery.

Magiczna moc kolagenu

Kolagen jest składnikiem pojawiającym się coraz częściej w kosmetykach. Nic dziwnego, jeśli zauważymy, że naturalnie znajdujący się w organizmie kolagen, w aż 75 procentach tworzy naszą skórę. Zdecydowanie kosmetyki polegające na jego działaniu są dobrym wyborem. Jeszcze lepszym jest dostarczanie swojej skórze kolagenu od środka, co umożliwia preparat, jakim jest kolagen w proszku. Kuracja kolagenem wspomaga uzupełniać jego deficyty, pojawiające się w ciele z biegiem lat. Nieodpowiednia synteza kolagenu, która niestety dotyka w pewnym momencie każdego z nas, wpływa na pojawianie się zmarszczek, utratę elastyczności skóry i ogólnie na jej starzenie. Używanie suplementu, takiego jak kolagen rybi w proszku, pozwala znacząco odwlec pojawienie się tych zmian. Kolagen rybi, którego stosuje się do produkcji wspomnianego specyfiku, jest naturalnym kolagenem odzwierzęcym o strukturze i działaniu zbliżonym do kolagenu ludzkiego, może więc z powodzeniem uzupełniać jego niedobory.

Sport ma wpływ nie tylko na piękną sylwetkę

Regularne uprawianie aktywności fizycznej pomaga zadbać o smukłą i ładnie wyrzeźbioną figurę. Lekarze zaznaczają też wartość systematycznego ruchu dla pozostania zdrowym. Ale sport, czy ogólnie pojmowany wysiłek fizyczny ma też znaczne przełożenie na wygląd i stan skóry na całym ciele. Pożytki pochodzące z aktywności fizycznej nie odnoszą się tylko profesjonalnych sportowców. Wystarczy wprowadzić do swego trybu życia kilku dziesięciominutowe ćwiczenia co kilka dni, aby dostrzec pozytywne efekty.

Na nasz wygląd, jak i samopoczucie, wpływa wiele czynników. Niewątpliwie, chcąc zatroszczyć się o siebie, najlepiej zrobimy, pamiętając o nich wszystkich. A zatem nie tylko o wyborze odpowiednich dla naszej cery kosmetyków i ich systematycznym stosowaniu, zatroszczeniu się o skórę od wewnątrz, przykładowo stosując kolagen rybi Noble Health, ale także o właściwej diecie i zagwarantowaniu sobie dużej dawki ruchu.